Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć o czymś bardzo ważnym. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim „przyjacielem”. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe… Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś.

W naszym przedszkolu, jak co roku Święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, dzięki ilustracjom i bajce edukacyjnej, bawiły się przy znanych misiowych piosenkach, wspólnie recytowały wierszyki o misiach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych, konkursach i zgadywankach. Dzieci zapoznały się ze słynnymi bajkowymi misiami z dawnych lat. Na koniec przedszkolaki wykonały wyjątkowe misie, które można podziwiać na wystawie w holu przedszkola. Ten dzień był pełen wrażeń. Panowała wspaniała atmosfera i radość na buziach dzieci. Takie przecież powinny być Urodziny Pluszowego Misia!