Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2.04. 2024 r. z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, nasza grupa wzięła udział w zajęciach, które miały na celu okazanie solidarności z otoczeniem osób cierpiących na ASD oraz kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji osób z autyzmem. Dzieci zostały zapoznane  z pojęciem „autyzm”, charakterystycznymi cechami  jakie występują  u osób z ASD oraz poznały problemy osób ze spektrum autyzmu i ich trudności w rozumieniu świata. Przedszkolaki poprzez wykonywanie różnych zadań miały okazję przekonać się jakie trudności z odbieraniem informacji za pośrednictwem zmysłów (oczy, uszy, nos, dotyk) mają osoby z autyzmem. Grupa wykonała wspólną pracę plastyczną, obijając swoje dłonie pomalowane na niebiesko (symbol autyzmu) na białym papierowym sercu. Na koniec dzieci wspaniale bawiły się z chustą animacyjną i niebieskimi balonami.