Światowy Dzień Wody w grupie Misiów

Dnia 22 marca 2024 r. Misie brały udział w uroczystym „Święcie Wody i Zdrojka” w ramach ogólnopolskiego programu „Mamo, tato, wolę  wodę”, w którym uczestniczy nasze przedszkole.

Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Woda otacza nas dookoła, aż trudno uwierzyć, że mogłoby nam jej zabraknąć. W naszej grupie Misie również przyłączyły się do świętowania. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, kolor, zapach, odgłosy, jakie wydaje woda, badały wodę za pomocą dotyku. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, poznały obieg wody w przyrodzie, dowiedziały się co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę. Brały udział w zabawach badawczych, które pokazały jak marnujemy wodę, gdy dobrze nie dokręcamy kranu. Przedszkolaki porównywały, określały co pływa a co tonie w wodzie. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie już zasoby wody pitnej.