Święta Majowe

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. Zajęcia w przedszkolu poświęcone były właśnie narodowym świętom majowym. Przedszkolaki przypomniały symbole narodowe: godło, flagę oraz hymn Polski, pokazywały na mapie Polski najważniejsze regiony i miasta naszego kraju. Wspólnie wybraliśmy na wycieczkę po Polsce, poznając ciekawostki i najważniejsze zabytki. 2 maja dumnie spacerowaliśmy po okolicy z flagami.

Pamiętajmy, że wzbudzanie u dzieci zainteresowań historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla kształcenia pozytywnych postaw patriotycznych.