Święto Niepodległości

Z okazji obchodów 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w dniu 10 listopada 2022 r. o godz. 9.30 odbyła się w naszej grupie Uroczysta Akademia. Przeżywając wraz z dziećmi lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny, uczciliśmy Święto Niepodległej Polski. Jako dumni obywatele naszego kraju, przedszkolaki poznały polskie symbole narodowe oraz Hymn Polski, pieśń Józefa Wybickiego „Mazurek Dąbrowskiego”, który wpisuje się w naszą tradycję i historię. Starszaki z dumą zaprezentowały wiersze patriotyczne, przedstawiając rys historyczny minionych wydarzeń, a także zaśpiewały wzruszające pieśni, które odzwierciedlają wagę tego wyjątkowego Święta wszystkich Polaków. Niezwykle uroczystym i barwnym akcentem Akademii było wspólne wykonanie Hymnu Polski o godzinie 11.11.

W tym ważnym dniu do grona przedszkolaków oficjalnie dołączyło dwoje dzieci z naszej grupy: Lenka i Antosia. Podczas uroczystego Pasowania dziewczynki stawiły czoła wyzwaniu i odważnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Poprzez dotknięcie „czarodziejskim ołówkiem” przez Panią Dyrektor, dziewczynki zostały oficjalnie przedszkolakami. Lenka i Antosia otrzymały pamiątkowy dyplom oraz niespodziankę. Dla całej grupy ten dzień był ogromnym przeżyciem, które na długo pozostanie w pamięci.

Link do nagarnia śpiewania hymnu przez grupę IV: