Święto Niepodległości

10 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci  ubrane na galowo uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych .Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność” odśpiewały 4 zwrotki hymnu  Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas przygotowanego  programu pod hasłem ,,W żołnierskim rytmie” dzieci recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały piosenki legionowe. Na koniec zatańczyły w rytm poloneza z biało- czerwonymi wstążkami.

Zaproszona na uroczystość Pani Dyrektor wręczyła każdemu dziecku patriotyczną książeczkę ,, Biało-czerwona dla przedszkolaków” Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Występ, został także zaprezentowany Rodzicom podczas zebrania grupowego 16.11.21r.

Pięknie zorganizowany, pozostanie na długo w sercach dzieci i ich rodziców.