Szkoła Pamięta

Dzieci z naszej grupy wzięły udział w akcji „Szkoła pamięta” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej. Akcja odbyła się przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Dzieci odwiedziły Grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym oraz zapaliły znicze. Akcja miała na celu uwrażliwić na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności oraz o ważnych osobach. Dzieci poprzez te działania poznawały historię związaną z odwiedzanym miejscem oraz osoby, które zapisały się w historii . Podczas spaceru usłyszały jak należy się zachować w trakcie pobytu na cmentarzu i w jaki sposób należy obchodzić Dzień Wszystkich Zmarłych.