#Szkołapamięta

Dzieci z grupy II wzięły udział w akcji „Szkoła pamięta” ogłoszonej przez Ministra Edukacji i Nauki. Akcja odbywa się w październiku przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

Przedszkolaki z naszej grupy odwiedziły i zapaliły znicz w lokalnym miejscu pamięci, jaką jest Tablica pamiątkowa poległych żołnierzy walczących o wolność naszego kraju – „W obronie Ojczyzny” przy Kościele pw. Św. Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Okres przed Uroczystością Wszystkich Świętych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę o odpowiednim zachowaniu się na cmentarzu oraz w miejscach pamięci.

Dla wszystkich dzieci była to bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.