#SzkołaPamięta

„Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań”.

Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach przedszkolaki oddały hołd tym, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Akcja odbyła się przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Dzieci odwiedziły lokalne miejsca pamięci, m.in.: Cmentarz Parafialny w Krzyżu. Dzieci na cmentarzu porządkowały groby nieznanych żołnierzy oraz zapalały na nich znicze.

Akcja miała na celu uwrażliwić dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności oraz o ważnych osobach. To były prawdziwe lekcje patriotycznego kultywowania pamięci o zmarłych, o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny.

#SzkołaPamięta