Tablica interaktywna

W naszej sali pojawiła się tablica multimedialna dzięki której możemy z dziećmi oglądać prezentacje, tańczyć i uczyć się. Chcemy, aby nasze przedszkole było miejscem ciekawych zabaw i rozwijania umiejętności przydatnych w codziennym życiu, takich jak choćby współpraca i radzenie sobie w różnych sytuacjach. Wreszcie by nauka była rozwijającą wszechstronnie zabawą. Dlatego proponujemy dzieciom ciekawe zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. To świetna pomoc do uatrakcyjnienia zajęć. Przedszkolaki mogą oglądać specjalne programy zamieszczone w Internecie, albo uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych ćwiczeniach. Tablica interaktywna służy nam do malowania obrazów, układania puzzli, przechodzenia przez labirynty, poznawania instrumentów muzycznych, tworzenia melodii, poznawania różnych kontynentów i podróży w czasie, zarówno w przeszłość jak i przyszłość. To tylko niektóre z możliwości, jakie wykorzystujemy w przedszkolu wykorzystując tablicę interaktywną.