Tarnowska Akcja „Pluszak dla malucha”

Miękkie, przyjemne w dotyku, dające poczucie bezpieczeństwa. Tak niewiele potrzeba małym dzieciom, by zdecydowanie milej odbierały podróż z kraju w trakcie wojny do Polski. Ruszyła więc akcja „Pluszak dla malucha”, która ma za zadanie zbiórkę misiów dla dzieci, które zatrzymują się na tarnowskim dworcu, by ruszyć w dalszą podróż lub zostać w mieście.

Jakie pluszaki zbieramy?

NOWE lub w BARDZO DOBRYM stanie i miłe w dotyku. Takie, które sami chcielibyśmy, żeby dostało nasze dziecko.

BEZPIECZNE – Unikajmy małych i twardych elementów (oprócz noska i oczu), zwracajmy uwagę na wypełnienie.

UWAGA! Będziemy zbierać również dziecięce KOCYKI (nowe lub w bardzo dobrym stanie). Pogoda niestety nie rozpieszcza, a maluchy sa wyczerpane i zziębnięte po długiej podróży. Miękki kocyk na pewno również pomoże zmniejszyć stres i napięcie.

Jeśli mają Państwo chęć pomocy – prosimy o kontakt telefoniczny.

Koordynatorzy:

Karolina Kocoł-Solak 694 446 276

Dominika Półtorak 609 910 070

Zebrane pluszaki wręczane będą przez wolontariuszy dzieciom podróżującym przez Tarnów pociągiem lub wysiadającym u nas na dworcu. Chcemy, żeby każde z nich dostało swojego małego obrońcę, który będzie emocjonalnym wsparciem w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Miejsce zbiórki pluszaków: Pałac Młodzieży w Tarnowie ul. Piłsudskiego 24A (Portiernia) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00