VII edycja akcji #SprzątamyDlaPolski

W poniedziałek, 22 kwietnia, w ramach akcji: „Sprzątamy dla Polski” oraz „Posprzątajmy razem Tarnów” przedszkolaki ubrane w kamizelki odblaskowe, wyposażone w gumowe rękawiczki oraz worki na śmieci, wyruszyły posprzątać tereny zielone. Z kolei następnego dnia do akcji przyłączyły się kolejne grupy. Przedszkolaki dzielnie ruszyły w okolicę naszego przedszkola, by posprzątać Polskę. Zanim jednak dzieci pozbierały to, co zostawili po sobie inni, odbyły się pogadanki o prawidłowej segregacji odpadów w każdej grupie przedszkolnej, konkurencje sportowe, międzygrupowy turniej z zakresu wiedzy przyrodniczej, a także przedstawienie ekologiczne pt.: „Cztery kosze – segregujemy śmieci”.

Poprzez aktywny udział w akcji dzieci udowodniły, że dbają o środowisko, które nas otacza oraz chcą żyć i bawić się w czystych miejscach bez śmieci i zanieczyszczeń. Dzieci z naszego przedszkola już wiedzą, że dla dobra naszej planety trzeba ograniczyć ilość wyrzucanych śmieci, segregować je, dbać o porządek na terenach rekreacyjnych, turystycznych, sadzić rośliny, dbać o drzewa, oszczędzać wodę i prąd.

Codziennie stoimy przed małymi wyborami, które mają ogromny wpływ na kondycję naszej planety w przyszłości. Mamy nadzieję, że udział w akcji zaowocuje w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.