Walentynki u Misiów

Walentynki w przedszkolu to radosne wydarzenie, które celebrowane jest w dniu 14 lutego. To dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi. Dla najmłodszych stanowi symbol przyjaźni, relacji międzyludzkich i radości wspólnego przebywania.

W każdej aktywności towarzyszyły nam serca, które są symbolem miłości. Walentynkowe święto w grupie „Misiów” rozpoczęło się zabawą matematyczną z serduszkami. Dzieci w dowód sympatii wręczały sobie serduszka, każdy został obdarowany – to dowód na to, że w naszej grupie wszyscy się lubią. Następnie Misie szukały takiego samego serduszka, czyli pary do tańca. Po tańcach sklejały złamane serca co nie było wcale łatwe, ale wszystko się udało! Gimnastyka z serduszkami i ćwiczenia oddechowe rozruszały całą grupę. Przedszkolaki zapoznały się również z tradycją „Walentynek”, rozmawiały o tym jak można okazywać przyjaźń i miłość bliskim osobom nie tylko od święta.

Na koniec dzieci wykonały walentynki – niespodziankę dla Rodziców, których kochają najbardziej na świecie. Wszyscy bawili się wspaniale, nie obyło się bez walentynkowych upominków i pamiątkowych zdjęć.