Ważne informacje dla rodziców dzieci nowo przyjętych!

Ważne informacje dla rodziców dzieci nowo przyjętych gr. I

Nasza placówka  jest czynna od 6.00- do 16.30 od poniedziałku do piątku. Rok szkolny 2022/23 rozpoczynamy 1 września 2022- przyprowadzacie Państwo dzieci do godziny 8.00.

Wyprawka dla Przedszkolaka
– Pantofle na zmianę (wygodne, wsuwane lub zapinane na rzepy)
– Piżamka
– Komplet zapasowych ubrań (spodnie lub getry, podkoszulek, bielizna)- na przebranie w razie potrzeby.

Prosimy aby wszystkie części garderoby do przebrania były podpisane.

Przypominamy, że przedszkole w roku szkolnym 2022/2023 – nadal pracuje w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującą Procedurą bezpieczeństwa i higieny pracy w związku z zapobieganiem i przeciwdziałaniem COVID-19. Do przedszkola wchodzą tylko dzieci. Dzieci przy wejściu odbierać będą nasi pracownicy.

Z uwagi na wymagania sanitarne związane z COVID-19 dzieci nie mogą wnosić do Przedszkola ani zabierać z Placówki  żadnych niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek. Dzieci nie mogą również przynosić wody lub innych napojów (w salach dostępna jest woda w dystrybutorach obsługiwanych przez opiekunów) ani produktów spożywczych.

PRZYPROWADZANIE I ODPROWADZANIE DZIECI MOŻLIWE JEST TYLKO PRZEZ OSOBY UPOWAŻNIONE ORAZ PEŁNOLETNIE. DRUK OŚWIADCZENIA – UPOWAŻNIENIA DO WYPEŁNIENIA ZOSTANIE PAŃSTWU PRZEKAZANY W PIERWSZYCH DNIACH WRZEŚNIA. MOŻNA TAKŻE POBRAĆ DRUK ZE STRONY PRZEDSZKOLA (ZAKŁADKA „DLA RODZICÓW” -> DRUKI DO POBRANIA.

Dalsze informacje przedstawimy na zebraniach. Termin spotkania zostanie podany z wyprzedzeniem.

Adaptacja dziecka do przedszkola
Moment przekroczenia przez dziecko progu przedszkola jest niewątpliwie ważnym  wydarzeniem w życiu całej rodziny, dlatego warto się do tego  odpowiednio przygotować. Oto  kilka wskazówek:

CO POMAGA:                                                                                                        CO UTRUDNIA:

Wytworzenie u dziecka  pozytywnego nastawienia do przedszkola Straszenie dziecka przedszkolem
Nie pospieszanie dziecka Pośpiech, poganianie dziecka
Krótkie pożegnanie Zbyt długie pożegnania
Uśmiech rodzica Stanie w drzwiach i obserwowanie dziecka
Radosny i pewny głos Współczucie, żal, strach w głosie rodzica to strach u dziecka
Szczerość ze strony rodzica Kłamstwa np. zaraz wrócę po Ciebie – dziecko czuje się nie tylko smutne, ale i oszukane, co sprawia że boi się jeszcze bardziej
Dotrzymywanie obietnic; odbieranie dziecka o umówionej porze np. po obiedzie itd. Nie dotrzymywanie umów zawartych z dzieckiem
Spokój rodzica, czułość i ciepłe słowa Zdenerwowany rodzic
Dziecko przyprowadzone na własnych nogach Dziecko na rękach rodzica, które trzeba wyrywać z rąk mamy
Wygodny strój dla dziecka Niewygodny strój, przegrzewanie dziecka

Wiemy, że powierzają nam Państwo swój najcenniejszy skarb.
Będziemy się o niego troszczyć!