Wiosenny kącik przyrody u Jeżyków

Przyjście nowej pory roku – wiosny (21.03) jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszej sali na dobre zagościła już wiosna. Zmieniła się dekoracja sali z zimowej na wiosenną. Już na początku marca rozpoczęliśmy urządzanie „wiosennego kącika przyrody”. Wiosna to najlepsza pora by rozbudzić zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie, dlatego też przedszkolaki wspólnie z paniami wprowadziły i wykonały kalendarze: pogody, pór roku. Dzieci posiały nasiona warzyw i kwiatów; każdego dnia dbają o rośliny, pamiętają o podlewaniu i z wielkim zaangażowaniem obserwują ich wzrost. Cieszą się każdą dostrzeżoną zmianą. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.