Wiosna – ach to Ty!

Przygotowania do Powitania Wiosny w naszym przedszkolu zaczęły się już kilka dni wcześniej – sale i korytarze zaczęły zmieniać wystrój i zazieleniły się. 20-21 marca w przedszkolu królowały odcienie zieleni, zarówno w salach przedszkolnych, jak i ubiorze przedszkolaków.

„Koncert dla Wiosny”, tak dzieci 20 marca witały piękną porę roku. Wyczarowały ją dzieci z grupy „Lisków”, które pod opieką swoich Pań przywołały kwiaty i owady swoim pięknym śpiewem i tańcem podczas przedstawienia na Powitanie Wiosny, które przygotowały  dla koleżanek i kolegów ze starszych grup. Na przedstawieniu obecne były również Panie: Pani Dyrektor  Przedszkola Anna Stańczyk, Wicedyrektor Halina Habiniak oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Aneta Abram i Inspektor w Wydziale Edukacji Bernadeta Dymon.

Przedszkolna sala gimnastyczna zamieniła się w wielką barwną łąkę pełną kwiatów, motylków, biedronek i bocianów. W bardzo radosnej atmosferze nastąpiło oficjalne pożegnanie Zimy i powitanie Wiosny. Dzieci z uśmiechem na twarzy prezentowały wierszyki, śpiewały wiosenne piosenki. Kolorowe stroje zachwyciły wszystkich. Aby tradycji stało się zadość, tańcem i śpiewem uroczyście pożegnaliśmy Marzannę.

Zaś 21 marca przedszkolaki z grup młodszych zebrały się na sali gimnastycznej, aby wspólnie celebrować Pierwszy Dzień Wiosny. Podczas uroczystości dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę piosenkami, zagadkami i głośnymi okrzykami. Grupa „Wiewiórek” zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy muzycznej z kartką papieru do piosenki „Deszcz”. Wstępem do muzycznego ćwiczenia z piosenką „Deszcz” była krótka zabawa rysunkowa „Chmura”. Dzieci powitały najpiękniejszą porę roku również zabawą muzyczno-ruchową z miotełkami do piosenki „Wiosno hej! Wiosno hej!”. Wszyscy przepięknie zatańczyli oraz zamienili się w wiosennych pomocników.

Prognozy są wspaniałe. Wiosna ma być ciepła i piękna, czekamy więc na zieleń w przyrodzie i  w wesołych nastrojach rozpoczynamy przygotowania do Świąt Wielkanocnych.