Witaminowy koktajl w grupie „Misiów”

Sezon zimowy w pełni – dookoła można podziwiać zimowy krajobraz, niestety aura pogodowa sprzyja infekcjom, ale Misie z grupy II znają na to radę! Wszystkie dzieci dobrze wiedzą, że aby być zdrowym należy zdrowo się odżywiać. Oznacza to, że należy spożywać duże ilości owoców i warzyw. W ramach realizowanej tematyki tygodniowej o zdrowym stylu życia, Misie przygotowały pyszne koktajle owocowe z jogurtu naturalnego, mango, ananasa oraz owoców leśnych.

Na początku zajęć dzieci poznały etapy powstawania koktajlu owocowego, następnie zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu – blenderem i jego działaniem. Utrwaliły zasady higieny i bezpieczeństwa oraz dokładnie umyły ręce. Pod czujnym okiem pań przedszkolaki rozdrabniały owoce, wrzucały je do blendera, a na koniec dodały bardzo ważny składnik: jogurt naturalny. Misie chętnie uczestniczyły w przygotowaniach, wiedziały, że na koniec czeka na wszystkie dzieci degustacja. Przedszkolaki dzieliły się wrażeniami smakowymi, prosiły o dokładkę. Było pysznie i zdrowo, po koktajlu nie zostało ani śladu.