Wizyta Jeżyków w Miejskiej Bibliotece Publicznej

11 maja w ramach zajęć „Poznajemy zawody” oraz XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Jeżyki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliusza Słowackiego – Filię nr 9, aby zgłębić wiedzę na temat pracy bibliotekarza. Wszyscy spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi mamami bądź babciami. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta biblioteczna oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i czytały. Wycieczka do biblioteki dostarczyła dzieciom wiele informacji, zadowolenia i satysfakcji. Dzieci złożyły obietnicę, że niedługo wrócą do biblioteki. Dziękujemy Pani Marcie za wspaniałą lekcję.