Wizyta u dentysty

W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych, dnia 12.04.2024 r. odwiedziliśmy pobliski gabinet stomatologiczny. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani higienistka stomatologiczna przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Następnie przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Każde z dziecka mogło usiąść na fotelu, na którym pani stomatolog leczy zęby. Na koniec wizyty dzieci dostały od pani  drobny upominek.