Wizyta w gabinecie dentystycznym

Dnia 12 kwietnia w ramach realizowanego tematu kompleksowego pt: „Dbamy o zdrowie” wybraliśmy się z wizytą do gabinetu stomatologicznego. Pani asystentka przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak  leczy się zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Każdy przedszkolak mógł usiąść na fotelu, na którym Pani stomatolog leczy zęby. Na koniec wizyty dzieci dostały od Pani drobny upominek. Celem wizyty było wzbogacenie wiedzy na temat prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej, uświadomienie przyczyn powstania próchnicy, a także zapoznanie się ze specyfiką pracy stomatologa. Przedszkolaki  były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie lekarskim. Dziękujemy za miłe przyjęcie i poświęcony czas.