Wizyta w Straży Pożarnej

Słoneczna pogoda sprzyja wycieczkom, dlatego nasze ,,Zajączki” wybrały się w środę 7 czerwca br. do Straży Pożarnej przy ulicy Błonie. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z ciężką i odpowiedzialną pracą strażaków. Celem wizyty było poznanie charakteru pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia ich zawodu, zapoznanie ze sprzętem przeciwpożarowym, wyposażeniem wozów, umundurowaniem oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania podczas zagrożenia. Strażacy chętnie opowiadali o swojej pracy i demonstrowali swoje umiejętności- zjazd po rurze. Dzieci mogły obejrzeć samochody od środka, lać wodę wężem itp. Największą atrakcją była przejażdżka wozem strażackim na sygnale, która sprawiła dzieciom wiele radości. Serdecznie dziękujemy panu Piotrowi za pokazanie nam jak ważna jest praca strażaków.