Wycieczka do teatru

Dnia 8 grudnia dzieci z gr. IV, V i VI wybrały się na wycieczkę do Teatru im. Ludwika Solskiego, na spektakl Teatru lalki i Aktora w Wałbrzychu pt: Żabcia i Ropuch, w ramach XV Jubileuszu Festiwalu Małej Talii.

Celem wycieczki było między innymi rozbudzenie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Spektakl ŻABCIA I ROPUCH miał na celu uświadomić najmłodszym odbiorcom, jakie wartości w życiu są naprawdę istotne. Ta historia nie tylko była o przyjaźni i odpowiedzialności, ale także o odkrywaniu siły empatii i szacunku, jakim powinniśmy darzyć drugiego człowieka. Spektakl uświadomił dzieciom, że wymienione cechy są najbardziej pożądanymi i właściwymi, by po prostu żyło się lepiej. Duże wrażanie wywarła na najmłodszych scenografia, gra światła, muzyka, oraz lalki. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, na koniec nagrodziły aktorów gromkimi brawami.