Wycieczka do Zamku w Dębnie

28 września dzieci z grupy „Zajączki” pojechały na wycieczkę edukacyjną do Zamku w Dębnie. Na początku przedszkolaki ubrane w stroje dam dworu i rycerzy bawiły się w klimacie historycznych czasów uczestnicząc w warsztatach „Zanim giermek stał się rycerzem”.

Następnie pani przewodnik oprowadziła przedszkolaki po kuchni, spiżarni, sali koncertowej, skarbcu, sali myśliwskiej, sali rycerskiej. Zwiedzając kolejne pomieszczenia dzieci poznawały historie zamku i życie najważniejszych przedstawicieli rodów go zamieszkujących. Spotkały się również z Białą Damą i wysłuchały legendy z nią związanej. Największe wrażenie sprawił jednak pobyt w podziemnych lochach.
W tym niezwykle urokliwym miejscu dzieci przeżyły prawdziwą lekcję historii, która dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.