Wydarzenia organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie

Szanowni Państwo,

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie organizuje następujące wydarzenia:

1. Warsztaty malarskie dla dorosłych „Malować każdy może…” – spotkania w poniedziałki od 18.09-30.10, o godz. 10.00

2. Kurs Angielskiego dla Dojrzałych

📅 Rozpoczęcie: 3 października 2023 r.
🔹 Kto może wziąć udział?🔹
Podstawowy kurs angielskiego dla dojrzałych/seniorów, skupiający się na mówieniu i podstawowych zwrotach.
🎯 Czego możesz się spodziewać?🎯
🎉 Zagrasz w gry i zabawy. Nauka angielskiego może być przyjemna!
🧠 Utrwalisz podstawowe zwroty. Opanujesz praktyczne zwroty przydatne w codziennej komunikacji.
🎵 Odkryjesz muzykę anglojęzyczną. Rozwijajmy rozumienie języka przez słuchanie muzyki.
🗓️ Harmonogram: wtorki 16.30-17.15
🏢 Miejsce: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie
📌 Zapisy do 2 października 2023 r.
📧 Adres kontaktowy: mceg@bpt.edu.pl
💣 Liczba miejsc ograniczona!

3. Kochaj – Rozmawiaj – Wspieraj – w trosce o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży
Serdecznie zapraszamy rodziców, opiekunów, wychowawców i pedagogów na panel dyskusyjny poświęcony trosce o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Spotkanie odbędzie się 10 października 2023 roku o godz. 17.00.

O współczesnych problemach, z jakimi zmagają się młodzi ludzie, będą rozmawiać psycholodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie: Ewa Faliszek-Podgórska i Monika Sęk oraz Małgorzata Janczak – trenerka umiejętności społecznych, certyfikowany doradca ds. zdrowienia, prowadząca warsztaty o zdrowiu psychicznym w szkołach.

Dodatkowo będzie to okazja do udziału w spotkaniu i rozmowie z Małgorzatą Janczak – autorką książki „O depresji. Rozmowy bez wstydu”.

Ewa Faliszek-Podgórska – psycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, ze szczególnym uwzględnieniem oddziaływań w obszarze dysregulacji emocji, kompetencji społeczno-emocjonalnych, zaburzeń o podłożu lękowym, mutyzmu wybiórczego, neuroterapeuta EEG Biofeedback, specjalista w zakresie opinii i orzeczeń wydawanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Monika Sęk – psycholog i pedagog, trener umiejętności społecznych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dotyczące funkcjonowania społecznego i emocjonalnego, regulacji emocji, radzenia sobie ze stresem lub innymi trudnymi emocjami, pracuje z uczniami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu/Zespołem Aspergera, z ADHD, specyficznymi trudnościami w uczeniu się, zajmuje się problemami funkcjonowania uczniów z depresją i zaburzeniami lękowymi.

Małgorzata Janczak – pochodzi z Olesna, jest absolwentką filologii polskiej o specjalnościach nauczycielskiej i medialno-dziennikarskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (obecnie Akademii Tarnowskiej), nauczycielką języka angielskiego, trenerem umiejętności społecznych, certyfikowanym doradcą ds. zdrowienia, prowadzącą warsztaty o zdrowiu psychicznym w szkołach i nie tylko.
W maju 2022 roku, nakładem warszawskiego wydawnictwa Difin, wydała autorską książkę „O depresji. Rozmowy bez wstydu”. Jest to zbiór 30 rozmów z osobami, które doświadczyły tego, jak straszną chorobą jest depresja.

Spotkanie jest częścią realizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie i Radio RDN Małopolska projektu Kocham-Rozmawiam-Wspieram finansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego.