XV Rajd Przedszkolaka

Dnia 15 czerwca nasza grupa została zaproszona przez PTTK oddział „Ziemi Tarnowskiej” do udział w XV RAJDZIE PRZEDSZKOLAKA. Celem organizowanego Rajdu jest popularyzacja wśród dzieci wiedzy o Tarnowie, zabytkach i ciekawych miejscach. Rajd pod kierunkiem przewodnika przebiegał w formie spaceru po Tarnowie, Dzieci rozpoczęły Rajd na Rynku, poznały historię i znaczenie Ratusza, zwiedziły Katedrę, najstarszą uliczkę i kamieniczki Tarnowa, następnie przeszły ulicą Wałową, zatrzymały się przy pomniku Króla Łokietka, autorów bajek dla dzieci, generała J.Bema. Zakończenie Rajdu odbyło się na placu Starej Synagogi. Dzieci podziękowały pani przewodnik za wspólny, pełen wrażeń i ciekawych informacji spacer. Otrzymały pamiątkowe znaczki, dyplomy i słodkie upominki.