XVIII Tarnowska Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

W sobotę 13 maja, w  Arenie Jaskółka Tarnów, odbyła się XVIII Tarnowska Olimpiada Sportowa. Nasze przedszkole reprezentowała grupa IV – „Zajączki”. Podczas tego wydarzenia najmłodsi sportowcy złożyli ślubowanie, została także zawieszona flaga „olimpijska”. Uroczystego otwarcia Olimpiady dokonał Prezydent Tarnowa – Roman Ciepiela. Następnie drużyny sportowe przeszły w defiladzie za niesionymi tabliczkami z nazwami przedszkoli, prezentując się przed zgromadzoną publicznością – wśród której dominowali rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. W ramach rozgrzewki, dzieci wspólnie zatańczyły „Belgijkę”.

Podczas Olimpiady, przedszkolaki rywalizowały  w ośmiu konkurencjach: wyścig z woreczkiem na głowie, strzał Indian, kangury, turlanie piłki, tunel, kret, bieg z lodami oraz żabki na łące. Oj! rywalizacja była bardzo zacięta, sporo emocji i radości, która towarzyszyła naszym przedszkolakom. Po ogłoszeniu wyników przez komisję sędziowską, nastąpiło wręczenie pucharów, medali i nagród. Gratulujemy naszym zawodnikom!