Z wizytą w Bibliotece Szkolnej

W dniu 25.10.2022 roku dzieci z grupy IV odwiedziły Bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 23 .Dzieci poznały podstawowe zasady korzystania z biblioteki. Dowiedziały się w jaki sposób można zostać czytelnikiem, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz poznały zasady poszanowania książek. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem przeglądały książeczki, oczywiście największe emocje wzbudzał różnorodny, kolorowy i bogato ilustrowany księgozbiór przygotowany przez panią bibliotekarkę. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów, jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie, kolorowe zakładki do książek. Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze. Serdecznie dziękujemy pani Ani za wspaniale zorganizowane zajęcia edukacyjne, za budzenie zainteresowania książką i upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych!