Z wizytą wśród książek

Dnia 9 maja 2024R. wybraliśmy się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej nr 9 w Tarnowie. Celem wizyty było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań literaturą dziecięcą. Zapoznaliśmy się z zasadami funkcjonowania biblioteki, sposobami wypożyczania książek i pracą bibliotekarza.  W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się dla nich regał z książkami oraz przeczytała nam ciekawe opowiadanie. Do przedszkola wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nowe czytelnicze doświadczenia. Pani bibliotekarka cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci. Po takiej wizycie na pewno wzrośnie liczba najmłodszych czytelników.

Dziękujemy za poświęcony czas, miłe przyjęcie, ciekawe zajęcia i podzielenie się swoją wiedzą!