Zabawa andrzejkowa Jeżyków

„Hokus-pokus, czary-mary,

niech się spełnią andrzejkowe czary”

Tymi słowami dzieci rozpoczęły Zabawę Andrzejkową w czwartek 30 listopada. Tajemnicze dekoracje sprawiły, że „Misie” i „Jeżyki” przeniosły się w krainę czarów i wróżb.

Zgodnie z piękną tradycją naszego przedszkola, kultywując staropolskie obyczaje, w dniu 30 listopada 2023 r. obchodziliśmy Andrzejki. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Bawiliśmy się tańcząc w parach, kółeczkach i wężykach, śpiewając dziecięce przeboje. W tym dniu przedszkolna sala zamieniła się w magiczną krainę, do której wkroczyły piękne wróżki i eleganccy czarodzieje.

Przy nastrojowym świetle, gdy magia zaczęła unosić się w powietrzu, rozpoczął się ekscytujący czas wróżb i tańców. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, zabawa w butelkę, przebijanie serduszek z imionami, „wędrujące buciki”, itp. Wróżby przeplatane były tańcami i zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem.

Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.