Zabawy z guzikami

Guziki nie służą tylko do zapinania płaszczy, bluzek, koszul czy swetrów, dzięki nim można się świetnie bawić! Dzisiaj wykorzystaliśmy guziki do nauki kolorów i segregowania. Guziki potrafią wywołać u dzieci zaciekawienie, pomysłowość, ekspresję twórczą. Misie miały okazję zobaczyć mnóstwo guzików o różnych kształtach, kolorach czy też różnej wielkości. Guziki były przeróżne: małe, duże, o rożnych dziwnych kształtach, jednobarwne, różnokolorowe, płaskie, wypukłe. Na początku wysłuchały opowiadania o magicznym guziku z Guzikolandii, a następnie podczas zabaw ćwiczyły umiejętności matematyczne: segregowały guziki ze względu na kolor, kształt, wielkość, ilość dziurek. Taka ich różnorodność powoduje zaciekawienie dzieci, przyciąga ich uwagę, a zgromadzenie ich nie wymaga wielkiego wysiłku. Na koniec Misie układały figury, obrazki z guzików według własnego pomysłu.