Zajączki uczą się udzielania pierwszej pomocy!

W piątek 10.03.2023 roku grupę Zajączków odwiedził Pan Marcin Wrona – prywatnie tata Szymona, który pracuje jako ratownik medyczny. Pan Marcin przeprowadził zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o swoim zawodzie, zaprezentował strój oraz sprzęt, jaki posiada by ratować życie i zdrowie poszkodowanych osób. Podczas zorganizowanego spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień czy utraty przytomności. Największe emocje wśród przedszkolaków wzbudził pokaz czynności resuscytacji. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Dzieci odbyły kurs ,,Małego ratownika”. Dzieci pod okiem prowadzącego samodzielnie wykazywały się znajomością udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz resuscytację. Utrwalały numery alarmowe, jak również kolejność podejmowania działań podczas udzielania pomocy. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Pan Marcin sprawił, że każdy przedszkolak chętnie brał udział w zajęciach.
Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie.