Zajączki z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. 10.05.2022r. dzieci z gr. IV ,, Zajączki” wraz ze swoimi paniami odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w tak magicznym miejscu pełnym książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość zwiedzenia biblioteki, przejścia między regałami – najbardziej zainteresowały je regały, które można przesuwać oraz te z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. Głównym celem oprócz zwiedzania biblioteki był udział dzieci w zajęciach edukacyjnych ,, Abecadło emocji” prowadzonych przez panią Anię . Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały i oglądały książkę trójwymiarową ,, Kolorowy potwór”, rozpoznawały i nazywały emocje . Wspólnie stworzyły mapę emocji , które towarzyszą każdemu człowiekowi bez względu na wiek. Dziękujemy za miłe spotkanie!