Zajęcia z bajkoterapii

22 maja w grupie Zajączki odbyły się zajęcia z bajkoterapii, na podstawie bajki pt. „Admiralskie saboty”, które miały na celu wzmacnianie wiary we własne siły oraz ukazanie dzieciom wartości wyobraźni, jakie ona daje korzyści i możliwości. Właściwie wszystko można sobie wyobrazić i zamienić w zabawę, wspaniale spędzając przy tym czas. Dzieci miały możliwość identyfikowania się z głównym bohaterem i jego losami, które niosły dozę wsparcia oraz wiary we własne możliwości, gdyż zwykle są dużo większe niż nam się zdaje. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w rozmowie na temat problemów oraz losów głównego bohatera i wyciągały właściwe wnioski. Na koniec zajęć dzieci samodzielnie zrobiły piankolinę przez co uświadomiły sobie, że można również dobrze się bawić, nie tylko gotowymi zabawkami, ale też zrobić coś fajnego samemu.