Zbiórka dla Ukrainy – jak pomóc? – aktualizacja (zmiana miejsca zbiórki)

Nasze przedszkole włącza się w akcję pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy. Jeśli ktoś z rodziców ma możliwość i jest chętny pomóc, może bezpośrednio przynieść potrzebne rzeczy do magazynu mieszczącego się w Szkole Podstawowej nr 2 w Tarnowie przy ulicy Szewskiej 7 (zmiana miejsca zbiórki ze względu na duże zainteresowanie i brak miejsca w poprzednim magazynie przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej 7)  lub przynieść do przedszkola – przekażemy je na zbiórkę. Akcja prowadzona jest przez całą dobę.

Szczególnie potrzebne są:

• opaski uciskowe, bandaże homestatyczne, quadkoptery z noktowizorem, kamery termowizyjne (4 szt.), składane łóżka polowe oraz kojce (łóżeczka turystyczne dla małych dzieci), zbierane są też śpiwory, karimaty, produkty higieny osobistej (w tym pampersy).

Ponadto niezbędne będą:

• ubrania dla dzieci, żywność, szczególnie ta dla najmłodszych, czyli przeciery i dania w słoiczkach, mleko modyfikowane dla niemowląt, kaszki i musy.

Osoby, które przyniosą dary do magazynu, proszone są, by na opakowaniu napisały informację z dokładnym opisem – co i w jakiej ilości znajduje się w paczce. Wszystko po to, by sprawnie móc rozdysponować zgromadzone rzeczy.

Serdecznie dziękujemy!