Zdrowo i kolorowo u Zajączków

W naszym przedszkolu promujemy zdrowy tryb życia, dzieciom wpajamy zasady prawidłowego odżywiania oraz dbania o higienę jamy ustnej i ciała. W trzecim tygodniu listopada, tematem wiodącym w grupie było zdrowe odżywianie. Przedszkolakom przybliżono Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dla dzieci i młodzieży oraz zdrowe produkty i korzyści płynące z ich spożywania.

18 listopada przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – postanowiły samodzielnie przygotować dla siebie pyszne i zdrowe kanapki. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Na stolikach zagościły świeże warzywa: pomidory, ogórki, sałata, szczypiorek, papryka. Nie zabrakło nabiału, jajek, chudej wędliny, a także pieczywa. „Zajączki” z wielkim zaangażowaniem smarowały chleb masłem, układały produkty tworząc kolorowe kanapki, które potem z apetytem wszyscy zjedli. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność i wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania kanapek.
Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i pomoc przy realizacji dzisiejszych zajęć 🙂