Aktywność fizyczna u Misiów

Ruch to nieodłączny element prawidłowego rozwoju dzieci. Kształtuje ich organizm, wpływa na rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny oraz daje dzieciom ogromną radość. Poprzez aktywność fizyczną dziecko, poznaje swoje ciało, możliwości i umiejętności, a także nabywa wszelkich sprawności, potrzebnych mu w późniejszym życiu.

Zajęcia ruchowe organizowane są w naszym przedszkolu systematycznie w ciągu całego roku szkolnego. „Misie” aktywnie i chętnie uczestniczą w proponowanych formach zajęć pod bacznym okiem nauczyciela. W ramach zabaw ruchowych przedszkolaki chętnie biorą udział w pokonywaniu m.in. toru przeszkód, a także w opowiadaniach ruchowych np. „Jak krasnal szukał wiosny”, „Wiosenny spacerek”. Zajęcia na sali gimnastycznej dostarczają naszym przedszkolakom ogromnej radości i satysfakcji. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonują trudności, dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne możliwości. Podczas zajęć rozwijają także umiejętność współpracy z rówieśnikami, uczą pewności siebie i motywacji.