Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszym przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji, które przygotowaliśmy wspólnie z Radą Rodziców. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw muzyczno-ruchowych prowadzonych przez Panią Anetkę i Pana Krzysia Krawczyków.
W tym roku Dzień Dziecka świętowaliśmy w przedszkolu w duchu sportowej rywalizacji i wspaniałej zabawy. Już od rana na naszych Milusińskich czekało mnóstwo atrakcji, m.in. zabawy sportowe, zabawy muzyczno-ruchowe, z chustą animacyjną czy zabawy taneczne. Celem wspólnych zabaw było propagowanie kultury fizycznej, rozwijanie zaangażowania i motywacji do uczestniczenia w zawodach sportowych, kształtowanie nawyku dbania o zdrowie poprzez aktywność fizyczną, a także kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i rywalizacji fair play.
Przedszkolaki przybyły w strojach sportowych, wyposażone w różnorodne sportowe rekwizyty i rywalizowały w ciekawych konkurencjach zręcznościowych. Innowacyjną formą aktywności zaproponowaną dzieciom był aerobik, w trakcie którego dzieci nauczyły się dwóch układów choreograficznych do muzyki. Przez cały dzień rozbrzmiewały głośne śmiechy, dzieci mogły zrobić sobie błyszczący tatuaż na ręce a także ozdobić buzię wymarzonymi malowidłami.
Rada Rodziców postanowiła uświetnić Dzień Dziecka – pysznymi lodami, które zaserwowano w pięknych salach naszego nowego przedszkola.
Dziękujemy serdecznie Pani Anetce i Panu Krzysiowi za wyśmienitą zabawę i niezapomniane wrażenia muzyczno-sportowe
Zapraszamy Państwa serdecznie do obejrzenia fotorelacji z obchodów Dnia Dziecka.