Majowe święta w naszym przedszkolu

Jak co roku na początku maja, przedszkolaki uczciły ważne święta patriotyczne – Święto Pracy, Dzień Flagi czy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Niezwykle ważne jest by od najmłodszych lat budować poczucie dumy, że jesteśmy Polakami i wszystko co polskie jest dla nas ważne i bliskie. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych miejsc, poznawanie swojej miejscowości, regionu jako „Małej Ojczyzny” czy też wspólne celebrowanie świąt, w tym narodowych.

W tym tygodniu nasze przedszkolaki uczestniczyły w cyklu zajęć o tematyce patriotycznej. Maluszki poznały polskie symbole narodowe, a starszaki utrwalały zdobyte wcześniej wiadomości na temat naszego kraju. Dzieci wykonywały własne flagi i godła, recytowały wiersze i wspólnie odśpiewały hymn Polski. Każda grupa znalazła swój sposób, aby uczcić tak ważne święta dla naszej Ojczyzny.