Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada, jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Wybrana data nie jest przypadkowa – święto to ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. W naszym przedszkolu dzieci uczciły to wyjątkowe święto 6 listopada 2023 r.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Odgrywają one bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i wesoły.

Przedszkolaki celebrowały ten dzień przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. W tym wyjątkowym dniu przedszkole zapełniło się królewnami, wróżkami, smerfami, pszczółkami, rycerzami i wieloma innymi bajkowymi bohaterami. Był to dzień niezwykły, bardzo kolorowy i magiczny. Dzieci musiały zmierzyć się z zagadkami na temat postaci bajkowych, układaniem puzzli tworząc historie o Kopciuszku, o Smoku Wawelskim, Czerwonym Kapturku, Trzech Świnkach, itp. Były również tańce, zabawy przy muzyce oraz konkursy. Wspólne świętowanie dostarczyło przedszkolakom bardzo wiele radości, a jednocześnie przypomniało wszystkim o nieocenionej i ponadczasowej wartości czytania dzieciom książek.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów dla naszych milusińskich!