Teatrzyk „Przygody Franka Bałwanka”

Dnia 06.02.2024 roku w naszym przedszkolu odbył się spektakl, w wykonaniu Agencji Artystycznej „Kanon” z Krakowa pt. „Przygody Franka Bałwanka”, w którym wzięły udział dzieci ze wszystkich grup. Przedszkolaki z entuzjazmem oglądały przygody dzielnego bałwanka poszukującego miotły. Miły bohater opowiedział nam o zimie, co ją charakteryzuje i jak bałwanki muszą chronić się, by przetrwać. Aktorzy stworzyli przyjazną atmosferę dla dzieci, a historia bałwanka była pełna emocji. Jednak największą radość sprawiła dzieciom możliwość interakcji z bohaterami spektaklu. Przedszkolaki dowiedziały się, że do wszystkich należy odnosić się z szacunkiem. Przy okazji przypomniały sobie, jak ważne jest pomaganie zwierzętom w okresie zimowym. W teatrzyku ukrywał się przekaz dotyczący pomocy innym oraz pozytywnych relacji w kontaktach z innymi. Bohaterowie – czyli zajączek i bałwanek uświadomili dzieciom, jak ważne jest dobre wychowanie i używanie „magicznych słów” na co dzień.