Galerie – Gr III

Grupa III - Prezent dla Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadzia to wyjątkowe święto także dla naszych przedszkolaków. Na to wydarzenie przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Dzieci nauczyły się wierszy, piosenek i tańca, które zaprezentowali w tym szczególnym dniu. Babcie i Dziadkowie otrzymali od wnuków upominki, wspominali ten dzień z uśmiechem. Dziękujemy Wam szanowni goście, było nam bardzo miło Was gościć w […]

Grupa III - Dzieci w strojach jasełkowych
Spotkanie wigilijne u „Jeżyków”

21 grudnia 2022 roku odbyło się Spotkanie Wigilijne w naszym przedszkolu. „Jeżyki” wraz ze swoimi paniami przygotowały Jasełka, które zaprezentowały wszystkim dzieciom. Nie zabrakło składania sobie życzeń, łamania się opłatkiem, a także wspólnego kolędowania. W sali na dzieci czekał pięknie zastawiony stół i przygotowane specjalnie na ten dzień wigilijne potrawy. Wszyscy poczuliśmy zbliżające się Święta […]

Grupa III - Dzieci z Mikołajem i otrzymanymi prezentami
Św. Mikołaj u Jeżyków

Grudzień to najpiękniejszy czas w życiu dziecka, a magiczne momenty zostaną na zawsze w pamięci. Dlatego co roku odwiedza nasze przedszkole Mikołaj, na którego wszyscy czekamy niecierpliwie. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe prezenty, nasze dobre zachowanie zostało nagrodzone! W tym roku chcieliśmy również obdarować gościa, nasze Jeżyki zrobiły piękne laurki. Śpiewaliśmy piosenki i dziękowaliśmy Mikołajowi wierszem. […]

Grupa III - Dzieci w Dniu Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia – to jeden z licznych ulubionych dni w przedszkolu. Dzieci wcześniej  poznały historię powstania maskotki misia i samodzielnie wykonały własnego misia, który 25 listopada towarzyszył dzieciom w zabawach i  „misiowych” konkurencjach. Do przedszkola zawitał „Duży Miś”, było wesoło, słodko i misiowo.

Grupa III - Dzieci na dywanie z napisami
Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszym przedszkolu obchodziliśmy wspólnie z wszystkimi grupami: Misie, Wiewiórki i Jeżyki. Łącząc się z dziećmi na całym świecie wszystkie dzieci i wychowawczynie przyszły ubrane na niebiesko. Na podstawie serii obrazków omówiono poszczególne Prawa Dziecka, sylwetkę Janusza Korczaka oraz obecnego Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka. Dzień Praw Dziecka świętowaliśmy na sportowo: […]

Grupa III - Dzieci z flagami Polski
Święto Niepodległości u Jeżyków

Święto Niepodległości, to ważne wydarzenie w naszym przedszkolu. Przygotowaliśmy dla dzieci bajkę „O Smoku Wawelskim”, śpiewaliśmy piosenki patriotyczne, a na koniec przystąpiliśmy do wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego. To był uroczysty dzień dla każdego Polaka!

Grupa III - Dzieci w bajecznych strojach
Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To święto przybliża nam świat fantazji, rozwija wyobraźnię, a także edukuje promując wartość czytania dzieciom bajek. W grupie „Jeżyków” obchodziliśmy to święto prezentując wspaniałe bajkowe stroje!

Grupa III - Dzieci słuchają bajki w kole
Rodzice czytają bajki…

Nasze przedszkole realizuje program „Mali czytelnicy”. Celem programu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka. Prowadzimy szereg działań wspierających czytelnictwo w każdej grupie. Jednym z nich było zaproszenie rodziców do czytania ulubionych bajek swoich dzieci. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

Grupa III - Dzieci przy Pomniku Ofiar II Wojny Światowej
„Jeżyki” pamiętają…

W ramach Akcji MEN „Szkoła Pamięta” nasza grupa odwiedziła cmentarz w Krzyżu. Zapalając znicz na grobie Ofiar II Wojny Światowej uczciliśmy pamięć o bohaterach z naszej okolicy. 

Grupa III - Dzieci podczas wycieczki na Górę Św. Marcina
Wycieczka na Górę Św. Marcina

„Złota Polska Jesień” przywitała nas podczas wycieczki na Górę Św. Marcina. Nasze Jeżyki dzielnie maszerowały zdobywając szczyt góry. Podziwialiśmy panoramę Tarnowa, poznaliśmy legendy o powstaniu zamku na Marcince i odwiedziliśmy zabytkowy kościół w Zawadzie. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili w znakomitych humorach do przedszkola.