Galerie – Grupa III

Grupa III - Dzieci z flagami Polski
Święto Niepodległości u Jeżyków

Święto Niepodległości, to ważne wydarzenie w naszym przedszkolu. Przygotowaliśmy dla dzieci bajkę „O Smoku Wawelskim”, śpiewaliśmy piosenki patriotyczne, a na koniec przystąpiliśmy do wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego. To był uroczysty dzień dla każdego Polaka!

Grupa III - Dzieci w bajecznych strojach
Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To święto przybliża nam świat fantazji, rozwija wyobraźnię, a także edukuje promując wartość czytania dzieciom bajek. W grupie „Jeżyków” obchodziliśmy to święto prezentując wspaniałe bajkowe stroje!

Grupa III - Dzieci słuchają bajki w kole
Rodzice czytają bajki…

Nasze przedszkole realizuje program „Mali czytelnicy”. Celem programu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka. Prowadzimy szereg działań wspierających czytelnictwo w każdej grupie. Jednym z nich było zaproszenie rodziców do czytania ulubionych bajek swoich dzieci. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

Grupa III - Dzieci przy Pomniku Ofiar II Wojny Światowej
„Jeżyki” pamiętają…

W ramach Akcji MEN „Szkoła Pamięta” nasza grupa odwiedziła cmentarz w Krzyżu. Zapalając znicz na grobie Ofiar II Wojny Światowej uczciliśmy pamięć o bohaterach z naszej okolicy. 

Grupa III - Dzieci podczas wycieczki na Górę Św. Marcina
Wycieczka na Górę Św. Marcina

„Złota Polska Jesień” przywitała nas podczas wycieczki na Górę Św. Marcina. Nasze Jeżyki dzielnie maszerowały zdobywając szczyt góry. Podziwialiśmy panoramę Tarnowa, poznaliśmy legendy o powstaniu zamku na Marcince i odwiedziliśmy zabytkowy kościół w Zawadzie. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili w znakomitych humorach do przedszkola.

Grupa III - Dzieci przed budynkiem sali koncertowej
„Jeżyki” na Koncercie Muzycznym

W dniu 26.10.2022 r. przedszkolaki z grupy II i III były na koncercie muzycznym zorganizowanym w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Tarnowie. Słuchaliśmy utworów ludowych z różnych stron Polski, a grali dla nas zdolni uczniowie tejże szkoły. Koncert był wspaniale zorganizowany, dzieciom bardzo się podobała muzyczna podróż po kraju.  

Grupa III - Dzieci poznają wybrane owoce i warzywa
Robimy surówkę!

Nawet 5 latki wiedzą, jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców. Dzisiaj pomagaliśmy Paniom kucharkom zrobić surówkę do obiadu. Wszystko zniknęło z talerzy!

Grupa III - Dzieci w strojach regionalnych
Przedstawienie „O Smoku Wawelskim” dla Koła Emerytów

w Dniu 18 października nasze „Jeżyki” wystąpiły dla Koła Emerytów z okazji ich święta z pięknym przedstawieniem „O Smoku Wawelskim”. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni brawami i wieloma uśmiechami mieszkańców naszej dzielnicy. Wystąpiliśmy jeszcze ponownie dla rodziców, którzy licznie przybyli zobaczyć swoje pociechy na scenie.

Grupa III - Dzieci śpiewają piosenkę
Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. „Jeżyki” wzięły udział we wspólnej uroczystości przedszkolnej, recytowały wiersze i śpiewały piosenkę dla wszystkich pracowników naszego przedszkola oraz dla przybyłych gości – składając im w tym dniu najlepsze życzenia!

Grupa III - Dzieci z wykonanymi słoiczkami
Przyszła do nas Pani Jesień

„Przyszła do lasu złocista jesień, robi jesienne porządki w lesie. Maluje liście na kolorowo, by las wystroił się w szatę nową”. Zamykamy Złotą Polską Jesień w słoiku!

Skip to content